Hatalmas tűz volt egy Moszkvához közeli bevásárlóközpontban
Hétezer négyzetméteren pusztítottak a lángok.
Hétezer négyzetméteren pusztítottak a lángok.
Az orosz megszállás idején több mint 400 embert öltek meg a Kijevhez közeli városban.
Kiszivárgott az Oroszország elleni következő büntetőlépéseket megelőző értékelés, ez alapján dönthetnek az Oroszország elleni kilencedik szankciós csomagról.
Az orosz elnök szerint helyes lépés volt a „különleges hadművelet" elindítása.
Egy orosz tévéadásban azt mondta, bizonyítékaik vannak, hogy a Nyugat a Donyec-medencéből indított volna háborút az oroszok ellen.
A tavasztól eredetileg hat hónapra adott juttatás szombattól a rendeletben megszabott jövedelemhatár alatt jár.
Az orosz elnök szerint a „különleges katonai művelet” a terv szerint halad.
Az Egyesült Államok 275 millió dollár értékű katonai segítséget küld Kijevnek. Ezzel 20 milliárd dollárra emelkedett az ukrajnai katonai támogatás a Biden-kormány hivatalba lépése óta.
Magyarország a legkevésbé lelkes uniós tagállam, amikor Ukrajna támogatásáról van szó – erről árulkodik a közös hitelfelvétel blokkolása és a szankcióellenesség is. Ennek ellenére mégsem lehet azt mondani, hogy ne akarna segíteni Budapest, a kétszínűség azonban aligha értelmezhető Kijevből, pláne azután, hogy mindkét ország tudja, milyen Moszkva elnyomásában élni. Vélemény.
Putyin hatalma továbbra is erős és stabil, de vannak olyan jelenségek, amelyek felerősödése esetén aggódhat az elnök. Ezeket gyűjtötték össze a Stratfor geopolitikai cég elemzői.
Putyin a héten beszélt arról, hogy folytatják a támadásokat az ukrán energiahálózat ellen.
Viharos gyorsasággal készült el, sőt, már a tagállamok is jóváhagyták azt a jogszabály-javaslatot, amelynek révén az EU a magyar blokkolási szándékok ellenére 18 milliárd euró hitelt tud nyújtani Ukrajnának.
Az ukrán-magyar és a román-magyar határszakaszon is több ezer ukrán állampolgár érkezet.
A Lengyelországban becsapódó ukrán légvédelmi rakéták miatt ajánlotta fel a támogatását Németország.
Ez a város kulcsfontosságú lehet az oroszok elleni védekezésben, ha sikerül visszafoglalniuk, az ukrán hadsereg számára út nyílik a Krím-félszigetre.
A Kremlhez köthető félkatonai szervezet Lettország, Litvánia és Észtország határátkelőiről és katonai aktivitásáról próbál információt gyűjteni, a nyugat nem kis aggodalmára.
Denisz Smihal szerint a nagyfeszültségű hálózati létesítményeknek a 40 százaléka is megsérült.
Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő még a múlt héten is azt hangsúlyozta, hogy a különleges katonai művelet célja Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja lakosainak „megvédelmezése.”
Igor Girkin korábban az FSZB tisztje volt és részt vett a Krím bekebelezésében is.
Dmitrij Peszkov megerősítette, hogy továbbra is Donyeck, Luhanszk, Herszon és Zaporizzsja lakosságának „megvédelmezését” tekinti Moszkva a fő hadicéljának, miközben az Ukrajnában harcoló orosz haderő középvezetői rétegében szaporodnak a magát Putyint is kritizáló hangok.